Atatürk Meydanında İftar Keyfi

Atatürk Meydanında İftar Keyfi

GİRESUN BELEDİYESİ TARİHTE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİREREK RAMAZAN AYINDA İFTAR YEMEKLERİNİ GELENEKSEL KÜLTÜR-SANAT ETKİNLİKLERİYLE BİRLEŞTİREREK SOSYAL HİZMETE DÖNÜŞTÜRDÜ

Ramazan ilk iftarla başladı. Giresun Belediyesi bu yıl ilk kez Atatürk Meydanı’nda iftar yemeği ve Ramazan geleneklerini yaşatmaya yönelik kültür-sanat etkinlikleri düzenliyor.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Türkiye’de bir ilki başardıklarını söyleyerek, “bir belediyecilik örneği sergiliyoruz. Giresun tarihinde ilk kez halkımıza böylesine kapsamlı bir organizasyonu yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Burada sadece iftar değil, sağlık hizmetleri de dahil her türlü hizmetin sunulduğu bir alan yarattık. Giresunlular burada sıcak olarak yemeklerini son derece hijyen bir ortamda yiyecekler. İlk gün bu kadar yoğun ilgi beklemiyorduk. 600 dolayında kişi ağırladık. Bu sayı 1000’lere çıkacaktır ” dedi.

İftar sonrasında halka görevliler tarafından belediyenin ikramı olarak lokma tatlısı, dondurma, limonata dağıtılırken belediyenin sağlık merkezi otobüsünde isteyenlere tansiyon ölçümü yapıldı.

İftar yemeğine Giresun Vali Yardımcısı Fethi Yorulmaz da katıldı. Aksu ile birlikte iftarını açan Yorulmaz, daha sonra vatandaşlarla birlikte sağlık merkezi otobüsünde tansiyonunu ölçtürdü.

İlk akşam düzenlenen iftar yemeği Hekim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Öner Hekim’in katkılarıyla gerçekleşti. Hekim ayrıca, ramazan süresince iftar yemeklerinin ayran ihtiyacını da karşılıyor.

Başkan Aksu, iftar yemeğine katkıda bulunan Hekim’e teşekkür etti.

Giresun Belediyesi 250 bin lira ön bütçeyle bu yıl Ramazanda bazı mahalleleri de kapsayan etkinlikler düzenleyecek. Etkinlikler kapsamında Kukla Gösterileri, Sihirbazlar, Semazen, Ateş adam, Komedi Dans 3’lüsü, Cüce Şov, Yarışmalar, Şovlar, İbiş, Masal Kahramanları, Animasyonlar, Halk oyunları, Meddah, Aşuk ile Maşuk, Hacivat Karagöz Canlı, Hacivat Karagöz perde, Orta oyunları, Işık adam, Rontlar, Fasıl, Pişeker gösterileri sergilenecek. Azerbaycan, Gürcistan, Rusya, Belarus ve Ukrayna ekipleri gösteri sergileyecekler. Yine yurtiçi ve yurtdışından gelen 200 sanatçı sahne alacak.


Diğer Görseller
Doğadan ve Doğal Ürünler